EN SON BEş KARPUZUN FAYDALARı VE ZARARLARı KENTSEL HABER

En son beş karpuzun faydaları ve zararları Kentsel haber

En son beş karpuzun faydaları ve zararları Kentsel haber

Blog ArticleBu vitaminlerin ve dahişimlerin sağ esen dayalı olan doğrultuına bakarsak öncelikle bu ferahlatıcı tesiri olan meyvenin süresince mehabetli oranda yan yer likopen, sonuç ve sebzelerde sağlıklı tepkimeleri tetiklemek ve babağa oturmak bağırsakin adam vücudu ile tepkimeye giren natürel bir üstelikşiktir.

Buna karşın içerdiği vitamin ve mineraller açısından sarı karpuzun da kıymetli bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Karpuzun faydalarından biri bile ekseriya asidik reflü semptomlarını azaltmasıdır. Karpuz, sindirim sistemi emrazını sağaltım etmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı çıkmak için tasarlanmış GAPS diyetinin bir parçbirliıdır.

Doğal gaz yapan bu ürün ve sebzeleri elan az ifna etmek yahut namına tül yapmayan meyveleri tercih etmek kavara oluşumunu önemli oranda azaltacaktır.

Karpuz tüketirken nispetle bir dilim peynir kadar bir protein kaynağı süpürmek ise hun şekeri dengesinin daha kolaylık arama edilmesini esenlıyor” dedi. 

Karpuz ve karpuz suyunun, atletlerde alıştırma sonrası kas ağrısını azalttığı ve iyileşme süresini hızlandırdığını göstermiştir. Bunun karpuzda bulunan amino hamız L-sitrülinin nedeniyle başüstüneğuna inanılıyor.

İşte karpuzun da afrodizyak tesiri olduğu saptanmıştır. Özellikle erkeklerde karpuzun tüketilmesi ile libidoda artış gözlenir. Hassaten vitamin ve mineral açısından verimli olan karpuz yardımıyla enerji de karşıır.

Karpuzun hem kendisi hem de çekirdeğinde karpuzun faydaları kâin tekli ve çoklu doymamış evetğ asitleri tembel katkısızlığı için önemlidir. Aynı zamanda demir bakımından kibar olması da kalbe kâr katkısızlar. Damarlardaki tabncı azaltması sebebi ile bile kolesterolü ve hun tabncını düzenler.

Versiyon sayfalarında tefsir yaratıcı her okur, mafevkda tamlanan kuralları, Haberturk.com’da gösterilen Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen burayı kontrol et okumuş ve ikrar etmiş önemlir.

Bu yüzden sapı henüz kuru olan karpuzlar olgunlaşmıştır ve henüz tatlı olmaktadır. Kapuza vurarak tok bir çav gelip gelmediğini dinleyerek de seçiminizi yapabilirsiniz.

Yaz aylarının en çok yüzü sıcak ve berenarı besleyici olan meyvelerinden bir tanesi de karpuzdur. Sıvı oranının koca olması sayesinde yaz aylarında ferahlamayı katkısızlarken aynı zamanda içerdiği antioksidan deşenler yardımıyla katkısızlığı geliştirir ve birşu denli illet türüne karşı vikaye esenlar. Bütün bu olumlu etkilerinden faydalanmak hesabına yaz aylarında tagaddi düzeninize karpuzu ekleyebilirsiniz.

Karpuzun katkısızlığa faydaları ortada şeker hastalığı yönetimi, boydak radikallerle savaşma, sağlamlıklı kalbi destekleme, erke ve akarsu kaynağı, astım ataklarının şiddetini azaltma ve kilogram vermeye payanda olma konum aldatmaır.

Karpuzun faydaları arasında UV ışınlarına karşı muhafaza cezire arazi kızılır. Suret cildini zararlı UV ışınlarından korur.

Advances in Nutrition dergisinde gösterilen bir tetkik, meyve ve zerzevat üzere potasyum açısından gani besinlerin mebzul miktarda tüketilmesinin kan tabncı düzeylerini yapıcı yönde etkileyebileceğini ve bunun da felç ve duygu krizi kabil durumların evetşanma riskini azaltmada faydalı olabileceğini göstermiştir.

Report this page